19.2.23

 

21 лютого - Міжнародний день рідної мови.
Пропоную вам мовні цікавинки:

1. Французькі дослідники встановили, що вперше людина заговорила приблизно 300 тисяч років тому. Саме тоді у гомо-сапієнса сформувався мовний нерв.

2. Батьківщиною мови , як і самої людини, сучасні вчені вважають район Танганьї у Східній Африці.

3. У Європі майже півмільярда жителів , які спілкуються 120 мовами.

4. Французька мова була офіційною в Англії неповних 600 років.

5. Єдиним алфавітом, поміж усіма світовими у якому відсутнє розрізнення великих і малих літер – є грузинський алфавіт.

6. Найважчою мовою світу вчені визнають ампле, якою розмовляють на острові Нова Гвінея. В цій мові міститься 69 тисяч дієслівних форм доконаного виду і 860 форм недоконаного виду.

7. Англійський король Георг I не знав жодного слова англійською мовою.

8. «Найбалакучіші» люди – бразильські жінки, котрі промовляють до 58 слів за хвилину. Зате фінські чоловіки за хвилину промовляють лише по 10-12 слів.

9. Рекордсмен серед поліглотів світу – німець Людвіг Густава Шютца знав 270 мов світу.

10. Український прозаїк, драматург, поет, мовознавець Іван Франко знав 14 мов; український поет Павло Тичина – 18 мов; видатний український вчений-філолог, перекладач Агатангел Кримський – понад 60 мов.

11. Коти мають у своєму «лексиконі» понад 100 різноманітних звуків, тоді як шимпанзе тільки 32.

12. Крокодили – єдині хижаки на землі, які не мають язика.

(Джерело:https://cutt.ly/j3NiSj9)

    Рідне слово - це невід'ємна  частина рідного краю. Для українців  це схили Дніпра , старовинна архітектура Львова, хмарочоси індустріального Харкова, степи Донеччини. Ще в 1834 році  вчений - мовознавець  Ізмаїл Срезневський писав, що українська мова є однією з найбагатших слов'янських мов, що вона навряд чи поступиться чеській за кількістю слів і виразів, польській - мальовничістю, сербській - приємністю. А що говорили відомі письменники і поети про рідну мову? Про це ви дізнаєтесь переглянувши web - альбом "Бездонна криниця мудрості".Немає коментарів:

Дописати коментар