12.10.18

Козацтва  загадковий світ
Запорозька Січ - це один  з тих світових феноменів,над якими замислювалися і який намагалися з'ясувати багато поколінь дослідників. Вольтер захоплювався героїзмом козаків.  М.В.Гоголь з пафосом писав: "Так ось вона Січ! Ось це гніздо, звідки вилітають всі ті горді і міцні, як леви, ось звідки розливається воля і козацтво на всю Україну"
14 жовтня ми святкуємо  День українського козацтва.  Певно, не знайдеться в Україні  людина, яка б не знала про козаків. Про них  написано безліч книжок. З деякими  з них ви зможете ознайомитись в огляді літератури 
                    "Козацькому роду нема переводу"

У  16 столітті в Україні серед козаків прижилося слово "гетьман", яке походить  від німецького  "гауптман"(начальник). Відтоді була започаткована традиція обирати своїх командирів - гетьманів вільними голосами усіх козаків.
Галерея постатей гетьманів в українській історії - це цікава захоплююча розповідь як про героїчні, так і трагічні визначні події нашого минулого.  
Шановні читачі! Чи знаєте ви гетьманів України? Спробуйте відповісти  на запитання інтерактивної вікторини
                

Гетьмани України


До Дня українського козацтва в бібліотечно - інформаційному центрі оформлена книжкова виставка - вікторина "Мужність і відвага крізь віки" , на якій були представлені запитання, відповіді на які можна  було знайти  в літературі, представленій на виставці.
Немає коментарів:

Дописати коментар