5.7.18
            7 липня - свято Івана Купала

Улітку, 7 липня, віруючі християни відзначають свято  Івана Купала. У давнину напередодні ввечері молодь розкладала вогнища біля річки, й всю ніч танцювала навколо них, й плигала через багаття. Вмивалися росою й збирали цілющі рослини. Дівчата пускали по річці власноруч сплетені вінки зі свічками й гадали на майбутнє заміжжя.

В цих книжках ви  прочитаєте про це свято.

Гоголь, М.В. Вечір проти Івана Купала 
[Текст] / Микола Гоголь - Харків: Пілігрім, 2006.- 21с.
 Це одне з оповідань, що входить до збірки "Вечори на хуторі біля Диканьки".
Двоє людей  закохані одне в одного. Однак він - наймит, а вона - дочка заможного селянина. заради коханої Петро здатен на все, і навіть продати душу чорту. Містичні пригоди купальської ночі обертаються трагедією.Покальчук, Ю. Озерний вітер [Текст] / Юрій Покальчук - Харків: Клуб сімейного дозвілля, 2008 - 240с.

Повість заводить читачів у химерний світ дохристиянської міфології України. Юнак Волин - вічний підліток, який ніколи не зазнає старості. Украдений у купальську ніч русалками, він мешкає в озері. Одного разу до нього приходить  людське кохання, яке зігріває його тіло й душу. Проте найвищі сили визначили для нього іншу долю - не людську, а безсмертну, вічну...


Немає коментарів:

Дописати коментар